Stosowane materiały:

ABS

Popularne tworzywo sztuczne szeroko stosowane w przemyśle. Wykonywane są z niego obudowy komputerów, deski rozdzielcze samochodów i zabawki. Jest materiałem wytrzymałym i łatwym w obróbce.

PLA

PLA to polilaktyd, czyli biodegradowalny polimer wykonany na bazie mączki kukurydzianej. Jest to tworzywo często stosowane w przemyśle druku 3D. Charakteryzuje się dużą twardością i wytrzymałością.

M-ABS

Jest to zmodyfikowane tworzywo ABS, które charakteryzuje się zmniejszonym skurczem materiałowym. Przeznaczone jest do takich samych zastosowań jak ABS, umożliwiając budowanie większych modeli przy obniżonych własnościach wytrzymałościowych.

HIPS

Jest tworzywem o bardzo małym skurczu materiałowym. Świetnie sprawdza się podczas budowy wielkogabarytowych obiektów. Materiał zapewnia szczegółowe odwzorowanie detali i matowe wykończenie.

H-WOOD

Połączenie tworzywa PLA i mączki drzewnej tworzy bardzo ciekawy kompozyt, który pozwala na uzyskanie drewnianego efektu końcowego. Nadaj swoim projektom realnego wyglądu!

H-GLASS

Tworzywo odznaczające się dużą kohezją międzywarstwową oraz transparentnością, pozwalające na budowę modeli o znaczącej przezroczystości. Materiał ma niską chłonność wilgoci co pozwala na kontakt z żywnością.

PET-G

PET-G jest jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów dostosowanych do druku 3D. Tworzywo to jest stosowane w wielu aplikacjach funkcjonalnych gdzie duże znaczenie mają niska absorpcja wilgoci, sztywność oraz możliwość budowy wielkogabarytowych elementów przy zminimalizowanym skurczu materiałowym. Materiał PET-G jest świetnym rozwiązaniem w trakcie prototypowania w branży spożywczej.