MEGIS Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.

to firma inżynieryjna o charakterze produkcyjno-remontowo-usługowym. Siedziba spółki mieści się w Częstochowie. Dysponujemy halą produkcyjną o powierzchni 2000m2.

 

Specjalizujemy się m.in. w:

 1. projektowaniu i wykonywaniu:
  • form,
  • części zamiennych,
  • specjalistycznego oprzyrządowania,
  • stanowisk montażowych,
  • kontrolerów kształtu.
 2. gięciu rur, prętów i profili,
 3. pomiarach współrzędnościowych,
 4. wykonywaniu konstrukcji stalowych.

Oferta realizowana jest przez cztery niezależne działy:

 1. Dział projektowy w którym nasi inżynierowie wykorzystując profesjonalne oprogramowanie CAD zaprojektują każde urządzenie, które następnie możemy sami wykonać. Przykłady zrealizowanych aplikacji można zobaczyć na naszej stronie.
 2. Narzędziownię dysponującą profesjonalnym parkiem maszyn do obróbki skrawaniem sterowanych numerycznie CNC a także do cyfrowego gięcia rur, prętów i profili.
 3. Laboratorium metrologiczne gdzie specjalnie wyszkolony personel wykorzystując maszynę pomiarową wspartą najnowszym oprogramowaniem kontrolnym, wykonuje kontrolę zgodności wykonanych przez nas elementów lub powierzonych produktów.
 4. Wydział spawalniczy zatrudniający spawaczy o najwyższych kwalifikacjach co pozwala nam spawać większość stali używanych na rynku. Wykonujemy głównie elementy, konstrukcje ze szczególnym przeznaczeniem do przemysłu energetycznego.

Jako zakład posiadamy odpowiednie uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego na wytwarzanie, modernizację oraz naprawy elementów ciśnieniowych. Przygotowani jesteśmy na samodzielne montaże i remonty systemów energetycznych jak również wynajmujemy swoich spawaczy i monterów na budowy w całej Europie.